40x50cm Prime Dual Station Shuttle Manual Heat Transfer Printing Machine

 • Model NO.:

  HP3805-2N

 • Description:
 • Близнак станица ја прави двојно работата со половина од просторот како редовен преса за замав. Еден оператор може да притисне работа и да постави друг на своето место. Ова ви помага да го минимизирате времето на застој и да останете во чекор со побарувачката, сето тоа со еден топлински печат. Покрај тоа, ЛЦД контролер на екранот и дигитално време во живо, точен читање на температурата и Макс. 120мин постави автоматско подготвување. 5 парчиња по избор пониски плочки за брза промена и не се потребни алатки.

  PS Ве молиме кликнете на Преземи како PDF за да зачувате брошура и да прочитате повеќе.


 • Стил: Двоен станица топлина притиснете
 • Features: Swing-away/Interchangeable/Threadable
 • Platen Size: 40 x 50cm
 • Dimension: 110x82x70cm
 • Сертификат: CE (ЕМС, LVD, RoHS)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Description

  Видео

  Тагови производ

  HP3805-2N (1) HP3805-2N (2) HP3805-2N (3) HP3805-2N (4) HP3805-2N (5)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!