Нов дизајн 2×3 Прирачник за вадење домашна мини машина за преса со колофон

 • Модел бр.:

  HP230C-2X

 • Опис:
 • Надградбата на HP230c-x ја поедноставува внатрешната структура и ги менува жиците на грејната плоча, така што грејната плоча е постабилна без искривување, а работата е помазна.


 • Стил: Мини protable Rosin Прес
 • Макс. Сила на притискање: 450 кг
 • Големина на чинија: 5 x 7,5 см
 • Димензии: 19x12x26cm
 • Сертификат: CE (ЕМС, LVD, RoHS)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Опис

  Тагови производ

  КОЛОФОН ПРЕС

  Двојната грејна плоча со висок притисок топла преса ќе го зголеми производството.
  Ергономската рачка го олеснува притискањето и заштедува напор.
  Удобна рачка на задната страна на машината за лесно носење.
  Заштитниот слој на животната средина обезбедува подобра заштита на машината.
  Материјалот за грејна плоча е изработен од излеан алуминиум, кој е издржлив и отпорен на абење.
  LCD дисплејот има одлични перформанси при прецизна контрола на температурата и читање.

  Карактеристики:

  МАКСИМИЗИРАЈТЕ ГО ВАШИОТ принос: Двојната грејна плоча со висок притисок топла преса е ефикасна алатка за извлекување. Тежина на притискање: 770 lb (максимум не повеќе од 1100 lb)

  ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ: Ергономската рачка го олеснува притискањето и заштедува напор. Опремен со дигитална контролна табла, контрола на тајмерот и поставка Фаренхајт/Целзиус се вклучени, потребни се само неколку едноставни операции за да се постават температурата и времето

  ИЗДРЖЛИВО: Заштитниот слој на животната средина на површината помага да се заштити машината. Материјалот за грејна плоча е изработен од излеан алуминиум отпорен на абење

  ШИРОКА ПРИМЕНА: Погоден за PU кожа, пластични гранули, сушени цветови и растенија. Со удобна рачка за носење и мала тежина, тој е совршен за работа со лична работна површина или притискање за време на патувањето

  Дополнителни карактеристики

  преса за колофон

  Моќна топлина алуминиумска плоча

  Алуминиумска плоча со двојна топлина од 2*3 инчи, прилагодлива навртка за притисок овозможува максимален притисок од 770 lb. Приносот е до 25%.

  преса за колофон

  Прекинувач од Фаренхајтови Целзиусови

  Покрај прилагодливата температура и функцијата за тајминг, Фаренхајт или Целзиус, исто така, лесно може да се менуваат, да задоволат потреби на различни луѓе.

  пренослива преса за колофон

  Преносна машина за печат на топлина

  Нето-тежината е околу 6 kg, големината на пакувањето 31x29x21 cm, оваа машина за преса на топлина е идеална за лична употреба.

  преса за колофон

  Лесен за користење

  Машината за преса на топлина опремена со прецизен термометар, тајмер за притискање и LCD дисплеј, лесна за употреба.

  мини преса за колофон

  Прилагодете го притисокот со навртка

  Прилагодете го притисокот со прилагодување на навртката за притисок. Може да има 3 различни состојби со прилагодување на навртката: а) Притисокот е премногу мал; б) Притисокот е соодветен; в) Притисокот е преголем.

  мини преса за колофон

  Соодветен притисок - ДЕСНО

  Ако прилагодениот притисок е соодветен, специфичната манифестација е дека рачката притиска на одреден отпор, но може да се притисне и со раката.

  Спецификации:

  Стил на топлинска преса: Достапно рачно
  движење: двојни грејни плочи
  Големина на топлина: 5 x 7,5 cm
  Напон: 110V или 220V
  Моќност: 110-160W

  Контролор: LCD контролен панел
  Макс. Температура: 450°F/232°C
  Опсег на тајмер: 999 сек.
  Димензии на машината: 19x12x26cm
  Тежина на машината: 3,9kg
  Димензии на испорака: 31x29x21cm
  Тежина на испорака: 6kg

  CE/RoHS во согласност со
  1 година Цела гаранција
  Доживотна техничка поддршка


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!