23x30cm Easy Press Mini Пренослива машина за топлинска преса за маичка за сублимација

 • Модел бр.:

  HP230B-4

 • Опис:
 • Најнова мини пренослива верзија на нашата популарна топлинска преса со нишалка. Оваа машина врши пренос на многу предмети со рамна површина, како што се ткаенина, метал, дрво, керамика и стакло. Создадете ваши сопствени маици, подлоги за глувче, торби, регистарски таблички и многу други уникатни и забавни предмети.

  PS Ве молиме кликнете на упатството за преземање како PDF и прочитајте повеќе.


 • Стил: Мини топлинско притискање со нишање
 • Карактеристики: замавнувачко/Заменливо/Рачно
 • Големина на чинија: 23 x 30 cm
 • Димензии: 40x34,5x37cm
 • Сертификат: CE (ЕМС, LVD, RoHS)
 • Гаранција: 12 месеци
 • Контакт: WhatsApp/Wechat: 0086 - 150 6088 0319
 • Опис

  Тагови производ

  мини замавнувачки топлински преса

  Оваа маичка Heat Press Machine 9" x 12" овозможува пренос на графички маици, облека, чанти, душеци за глувци, сложувалки, керамички плочки, чинии и други предмети со рамна површина. Лесен за користење - Пристигнува целосно склопен и подготвен за употреба надвор од кутијата. Heat Press Machine е опремен со најновиот дигитален LED контролер за температура и време за прикажување. Температура: собна температура до 500 F, Време: 0-999 секунди. Кога тајмерот ќе достигне 0s, звучен звук ќе алармира, што ќе избегне прегревање на вашите проекти. Врвно монтираното копче за притисок овозможува лесен пристап до прилагодување на притисокот според дебелината на материјалот на кој работите. Грејниот елемент е обложен со тефлон - ниту една леплива површина нема да го спречи печењето на трансферите и не бара посебен силиконски/тефлонски лист.

  Карактеристики:

  Надградениот модел со карактеристика на пренослива тежина и дизајн на нишање, со големина од 23x30cm рачна термичка преса (SKU#HP230B-4) нуди модерен LCD контролер, поедноставен екран за прикажување, го олеснува работењето и читањето на клиентите, покрај тоа, напредното и цврсто основно седиште и структурата под притисок го продолжуваат животниот век на машината.

  Дополнителни карактеристики

  мини замавнувачки топлински преса

  Структура за заклучување на механизмот на рачката

  Оваа топлинска преса на Craft ја генерира најтешката сила во семејството Craft Pro (макс. 350 кг). Оваа топлинска преса со големина А4 (23 x 30cm) и работи за да го задоволува главниот пренос на топлина Вкл. хартија за сублимација, HTV или хартија за пренос на топлина, исто така, нема исечена хартија за пренос на ласер како Forever, NeeNah, MTC и AT&T, итн.

  мини замавнувачки топлински преса

  Карактеристики на 2IN1

  HP230B-4 е всушност 2IN1 опремена занаетчиска термичка преса А4 за семејна или ознака за почеток. Со брзиот
  приклучок (Ве молиме потсетете нè ако ви треба опција за 2IN1), без оглед на тоа што работи како преса за загревање на маици, може да аплицира и за печатење на шолја за кафе со додатокот MugMate.

  мини замавнувачки топлински преса

  Напреден LCD контролер

  Heat Press Machine е целосно опремен со најновиот дигитален контролер за приказ на температура и време. LCD екраните ги прикажуваат температурата и времето. Температура: собна температура до 450°F, Време: 0-999 секунди. Пристигнува целосно склопен и подготвен за употреба надвор од кутијата. Звучен аларм по извршеното префрлање. Приказ на температура во Фаренхајт.

  топлинска преса

  Грејна плоча

  Технологијата за леење со гравитација направи подебела грејна плоча, помага да се задржи стабилниот грејниот елемент кога топлината го шири, а студот го намалува, исто така наречена гарантирана рамномерна дистрибуција на притисок и топлина.

  мини замавнувачки топлински преса

  Безбедносен дизајн за нишање

  Размислете само за безбедносното прашање, ќе дознаете дека овој дизајн со нишање е апсолутно добра идеја.

  мини замавнувачки топлински преса

  Основа и капак во облик на мувла

  Оваа топлинска преса има основа во форма на калап, а основните ногарки нема да се свиткаат лесно за време на испораката.

  Спецификации:

  Стил на топлинска преса: Достапно рачно
  Достапно мануелно движење:
  Топлинска плоча за нишање Големина: 23x30cm
  Напон: 110V или 220V
  Моќност: 900W

  Контролор: LCD контролен панел
  Макс. Температура: 450°F/232°C
  Опсег на тајмер: 999 сек.
  Димензии на машината: 40 x 34,5 x 37 cm Тежина на
  машината: 14 kg
  Димензии на испорака: 46 x 37,5 x 40 cm
  Тежина на испорака: 15 kg

  CE/RoHS во согласност со
  1 година Цела гаранција
  Доживотна техничка поддршка


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!